05.04.2018

"Трикотаж"

Малюнок взято із сайту - modniy.tv
Трикотаж виник вперше ще за часів античності. Перші в'язані речі з'явилися в Стародавній Греції, де вже вміли в'язати на спицях. Ці вироби були знайдені під час археологічних розкопок. Також збереглося чимало книжкових мініатюр та ілюстрацій до рукописів готичної епохи 15 століття, де зображені жінки, в'яжучі панчохи, шкарпетки і навіть щось, що нагадує трикотажну зимову чумарці, на кшталт светри без коміра. І якщо трикотаж ручної в'язки відомий з незапам'ятних часів, то тільки в 18 столітті в Англії були винайдені спеціальні машинки. Панчішна ж машинка була винайдена навіть раніше, в 16 столітті, а саме в 1589 році. Зрозуміло, машинка ця була ручного приводу.

У вікторіанську епоху дуже багато в'язали гачком трикотажні комірці, дитячі речі, зокрема платтячка 19 століття практично всі були вже пов'язані гачком вручну.
В середині XIX століття в вживання поступово став входити і чоловічий білизняний трикотаж - німецький доктор Егер проголосив переваги вовняного трикотажного білизни взимку, але кальсони і фуфайки з довгим рукавом стали повсякденністю навіть влітку.
Великою популярністю трикотаж почав користуватися в 1920-і роки, коли в моду увійшов спорт, в зв'язку з чим пуловер, як частина одягу з'явився в щоденному побуті. Особливо в моді були однотонні з v-подібним вирізом пуловери будинків моди Patou і Hermes, які конкурували між собою.
Перші кутюрні речі з трикотажу належать авторству Ельзи Скіапареллі, яка стала прикрашати свої трикотажні пуловери малюнками на морську тематику - рибками, вітрильниками, матроськими комірцями ... Коко Шанель також часто використовувала трикотаж, особливо в епоху Першої світової війни, коли вона працювала в Биаррице. Це були прямого крою трикотажні сукні з кальсони волокна кольору екрю.
З появою синтетичної нитки великий сплеск трикотажу припав на 60-і роки і проявився в космічній темі, а також темі футуризму. Виникли трикотажні речі з додаванням еластика, які були більш практичними і добре тримали форму.

Комментариев нет:

Отправить комментарий